Ostatnie w tym roku Spotkanie Obywatelskie

22.11.2013 r.Drukuj tekst

więcej

Warto wiedzieć więcej – Spotkanie Obywatelskie
Warto wiedzieć więcej - odbyło się ostatnie w tym roku Spotkanie Obywatelskie realizowane w partnerstwie przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie oraz Fundację Obywatelską Bazar.
Bez Internetu jak bez ręki, ale bezpieczeństwo przede wszystkim. Na spotkaniu obywatelskim, które odbyło się 27 listopada 2013r., o godz.17:00 w Klubie Integracji Społecznej przy ul. Grunwaldzkiej 10, ciekawostki na temat Internetu przekazała pani Magdalena Hilszer - dziennikarka, reporter, prowadząca i wydawca serwisów informacyjnych w Telewizji WTK oraz autor licznych programów "na żywo".
Podczas godzinnego spotkani pani Magdalena Hilszer przekazała szereg informacji na temat poruszania się w Internecie, korzystania z portali internetowych, wykorzystywania Internetu do komunikacji. Uczestnikami spotkania byli seniorzy, którzy z ogromnym zaciekawieniem wysłuchali wykładu, a także chętnie włączali się do dyskusji. Do temat Internetu seniorzy cały czas podchodzą z dystansem i delikatną obawą, jednak podczas spotkania mogli się dowiedzieć wielu przydatnych informacji, które później mogą spróbować wykorzystać samodzielnie.
Zawsze warto wiedzieć więcej, poznać ciekawych ludzi i spędzić czas z innymi aktywnymi seniorami. Spotkanie miało charakter edukacyjny oraz integracyjny i wpisuje się w lokalny system wsparcia osób starszych w gminie Śrem.

Informacje

Zapraszamy w godzinach
pon – pt   7.00 - 15.00

 

Biuro Obsługi Interesantów
pon – pt   7.00 - 16.00
Program 500+
Całodobowy Telefon Interwencyjny
Całodobowoy Telefon Zaufania
Grupa wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym