LATAJĄCY UNIWERSYTET GERONTOLOGICZNY - porady specjalistów

30.10.2013 r.Drukuj tekst

więcej

"Latający Uniwersytet Gerontologiczny" w Śremie
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie w ramach działalności Centrum Aktywności Lokalnej we współpracy z Oddziałem Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego w dniu 5.11.2013 r. zorganizował darmowe doradztwo specjalistów dla osób powyżej 60 roku życia. Poradnictwo odbywało się w ramach projektu pn. „Latający Uniwersytet Gerontologiczny, który realizowany był przez Oddział Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego oraz Wyższą Szkołę Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.
Śremscy seniorzy mieli okazję skorzystania z porad specjalistów z Uniwersytetu Medycznego z różnych dziedzin, m.in.: pielęgniarki hospicyjnej - geriatrycznej, fizjoterapeutki, kosmetologa/podologa, diabetyka, specjalistów od analizy glukozy i cholesterolu. Ponadto uczestnicy porad dowiedzieli się jak przygotować się do badań, jak samemu wykonać niezbędne czynności pielęgnacyjne i pielęgniarskie, jak dokonać samemu badania cukrzycowego i lipidowego i wiele innych. Oddział Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego reprezentowała Pani Alicja Brożek, która przekazała kilka ważnych wskazówek dotyczących profilaktyki zdrowotnej oraz konieczności przeprowadzania podstawowych badań. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, w którym można było zbadać poziom cukru, cholesterolu oraz poziomu lipidów. Ponadto śremska grupa seniorów mogła dowiedzieć się jaki jest ich wskaźnik BMI i określić swój wiek metaboliczny co spotkało się również z wielkim zaciekawieniem. Z badań skorzystało około 50 osób, uczestników grupy "Młodzi Duchem" oraz Klubu Seniora funkcjonującego przy Towarzystwie Pomocy Potrzebujących im. św. Brata Alberta "Nadzieja" w Śremie.
Spotkanie okazało się niezwykle pozytywne, potwierdziło, że aktywność śremskich seniorów bardzo się opłaca, gdyż wiek metaboliczny mają znacznie niższy, w myśl słów - "mam tyle lat na ile się czuję", co poprawiło jesienny nastrój osobom starszym z naszej gminy.

Informacje

Zapraszamy w godzinach
pon – pt   7.00 - 15.00

 

Biuro Obsługi Interesantów
pon – pt   7.00 - 16.00
Program 500+
Całodobowy Telefon Interwencyjny
Całodobowoy Telefon Zaufania
Grupa wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym