Dialog jedności i porozumienia międzypokoleniowego

21.06.2013 r.Drukuj tekst

Dialog jedności i porozumienia międzypokoleniowego - obchody Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowego
Już po raz drugi odbyły się obchody Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowego zorganizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie. Spotkanie w dniu 18 czerwca 2013 roku odbyło się z udziałem członków Klubu Seniora działającego przy Towarzystwie Pomocy Potrzebującym im. Św. Brata Alberta "Nadzieja" w Śremie oraz młodzieży z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nochowie. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Pan Bartosz Żeleźny Zastępca Burmistrza, Pani Barbara Jabłońska Naczelnik Pionu, Edukacji i Usług Społecznych, Pan Andrzej Mieloszyński Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Pani Maria Świdurska Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej, Pani Anna Wolarczyk Dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nochowie.
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nochowie przystąpił do projektu generations@school, który ma na celu promowanie komunikacji i porozumienia międzypokoleniowego. Celem inicjatywy jest przełamywanie stereotypów, podnoszenie świadomości na temat różnorodności i tego, co oznacza aktywne starzenie się.
Uczestnicy spotkania mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej. Seniorzy wraz z młodzieżą z przystąpili do licznych konkursów w postaci quizu, krzyżówek i puzzli. Dla każdego z uczestników zmagań czekały cenne nagrody. Dodatkowo przedstawiciel Klubu Seniora zaprezentował dawne weselne tradycje i obrzędy naszego regionu. Ważnym akcentem spotkania było również wspólnie odśpiewanie hymnu Unii Europejskiej "Oda Do Radości".
Podczas obchodów Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej utworzył się widoczny dialog jedności i porozumienia międzypokoleniowego. Udowodniono, że Europa jest przyjazna wszystkim grupom wiekowym. A co najważniejsze pokazano, iż starszy człowiek nie znaczy niewidzialny, a dojrzałość oznacza wiedzę i doświadczenie.

Informacje

Zapraszamy w godzinach
pon – pt   7.00 - 15.00

 

Biuro Obsługi Interesantów
pon – pt   7.00 - 16.00
Program 500+
Całodobowy Telefon Interwencyjny
Całodobowoy Telefon Zaufania
Grupa wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym