Zaproszenie śremskich seniorów do udziału w międzypokoleniowej inicjatywie

2.05.2013 r.Drukuj tekst

Zaproszenie śremskich seniorów do udziału w międzypokoleniowej inicjatywie
Komisja Europejska ustaliła 29 kwietna jako Dzień Solidarności Międzypokoleniowej.
Z tej okazji Ośrodek Pomocy Społecznej wspólnie z Zespołem Szkół w Nochowie zorganizował obchody Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej które odbyły się 30 kwietnia 2013 roku na Auli Jana Pawła II w Śremie.
W przedsięwzięciu wzięli udział seniorzy z "Grupy Młodzi Duchem", mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Psarskim, uczestnicy Amatorskiego Klubu Literackiego przy Ośrodku Pomocy Społecznej oraz uczniowie Gimnazjum w Nochowie. Na zaproszenie seniorów przybyli: Pan Burmistrz Adam Lewandowski, Pani Barbara Jabłońska Naczelnik Pionu i Edukacji i Usług Społecznych Urzędu Miejskiego, Pani Maria Świdurska Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej, Pani Anna Wolarczyk Dyrektor Zespołu Szkół Gimnazjum w Nochowie.
Zespół Szkół w Nochowie przystąpił do projektu generations@school, który zainaugurowany jest przez Komisję Europejską w ramach Obchodów Europejskiego Roku Obywateli 2013, który to między innymi ma na celu promowanie komunikacji i porozumienia międzypokoleniowego. Jednym z jego założeń jest przełamanie stereotypów związanych z wiekiem, pokazanie, że starszy nie znaczy niewidzialny, a dojrzałość oznacza wiedzę i doświadczenie, które warto przekazywać młodszemu pokoleniu.
Uczestnicy spotkania zarówno osoby młode i starsze mogły przyswoić lub odświeżyć wiedzę dotyczącą tematyki Unii Europejskiej poprzez udział w licznych konkursach m.in quizie, krzyżówkach, puzzlach. Dzięki współpracy w rozwiązywaniu zagadek nie tylko można było pogłębić swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej, ale wartością dodaną spotkania było nawiązanie dialogu międzypokoleniowego w miłej atmosferze. Ponadto na każdego z uczestników konkursów czekały cenne nagrody. Ważnym akcentem spotkania była również wspólna nauka i odśpiewanie hymnu Unii Europejskiej "Ody Do Radości".

Informacje

Zapraszamy w godzinach
pon – pt   7.00 - 15.00

 

Biuro Obsługi Interesantów
pon – pt   7.00 - 16.00
Program 500+
Całodobowy Telefon Interwencyjny
Całodobowoy Telefon Zaufania
Grupa wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym