Jarmark Świąteczny w Poznaniu

23.04.2014 r.Drukuj tekst

Jarmark Świąteczny w Poznaniu
Tegoroczny Jarmark Świąteczny, inny niż zwykle.

W dniach od 5 do 17 kwietnia 2014 r. odbył się Jarmark Świąteczny na Starym Rynku w Poznaniu. Codziennie w godzinach od 11:00 do 20:00 czekały na poznaniaków oraz okolicznych mieszkańców i turystów 33 stoiska. Stragany na Starym Rynku zapełniały szynki, kiełbasy, pachnące wypieki, słodycze, smaczne sery, miody, przyprawy, wiklinowe koszyki, ozdoby. Poza komercyjnym wymiarem, prywatnych przedsiębiorców, dzięki współpracy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu z organizatorami świątecznych kiermaszy, swoje produkty prezentować mogły również lokalne fundacje, stowarzyszenia, warsztaty terapii zajęciowej oraz kluby i centra integracji społecznej.

Klub Integracji Społecznej Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie, w środę 16 kwietnia 2014r. na jednym ze stoisk prezentował ręcznie robione ozdoby przygotowane przez uczestników KISu oraz partnerów Klubu: uczestników Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Śremie. Na stoisku były również wyroby cukiernicze: mazurki i babeczki wielkanocne, które cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem.

Jarmark Świąteczny okazał się doskonałym sposobem na zapoznanie odwiedzających z działalnością lokalnych podmiotów ekonomi społecznej. Był to również doskonały sposób, aby zwrócić uwagę na potrzeby działających, lokalnych PES oraz wsparcie ich.

Informacje

Zapraszamy w godzinach
pon – pt   7.00 - 15.00

 

Biuro Obsługi Interesantów
pon – pt   7.00 - 16.00
Program 500+
Całodobowy Telefon Interwencyjny
Całodobowoy Telefon Zaufania
Grupa wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym