Aktywni w Śremie - integracja i aktywizacja

Harmonogram - październik 2016

Harmonogram zajęć w ramach Klubu Integracji Społecznej - październik 2016

Harmonogram - wrzesień 2016

Harmonogram zajęć w ramach Klubu Integracji Społecznej - wrzesień 2016

Program Aktywizacja i Integracja w ramach projektu "Aktywni w Śremie – integracja i aktywizacja"

3.12.2016 r.

Jednym z elementów projektu „Aktywni w Śremie – integracja i aktywizacja” realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie jest realizacja we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Śremie, Programu Integracja i Aktywizacja.

Streetworking w Śremie

22.11.2016 r.

Metoda streetworkingu skierowana jest do wszystkich, którzy nie mogą, nie chcą lub nie umieją korzystać z pomocy instytucji społecznych, medycznych czy socjalnych. Podstawowym celem realizacji zadania jest poprawa jakości życia i doprowadzenie do zmiany postaw osób bezdomnych.

„W poszukiwaniu rozwiązań do efektywnego wspierania osób doświadczających kryzysów psychicznych”

15.10.2016 r.

Seminarium zorganizowane przez Ośrodek Pomocy Psychicznej w Śremie odbyło się 13 października 2016r. w siedzibie Biblioteki Publicznej, przy ul. Grunwaldzkiej 10. Spotkanie było związane ze Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego, który obchodzony jest 10 października każdego roku. Ustanowiony został w 1992 r. przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego, która postanowiła zwrócić uwagę na problematykę zdrowia psychicznego. Hasło tegorocznych obchodów brzmiało: Godność, a zdrowie psychiczne: pierwsza pomoc psychologiczno-psychiatryczna dla wszystkich.

Aktywni w Śremie – integracja i aktywizacja kolejne grupy uczestników rozpoczynają zajęcia warsztatowe

12.10.2016 r.

Kolejne osoby podjęły wyzwanie, żeby dokonać pozytywne zmiany w swoim życiu, a zaczęły je od realizacji projektu Aktywni w Śremie – integracja i aktywizacja.

"Aktywni w Śremie" – promocja projektu na terenach wiejskich

16.09.2016 r.

Ważnym elementem projektu „Aktywni w Śremie” jest dotarcie do środowisk i osób oddalonych od rynku pracy, które zamieszkują tereny wiejskie gminy Śrem. W związku z powyższym w siedzibie Ośrodka przy ulicy Roweckiego 31, w dniu 15 września 2016 roku zostało zorganizowane spotkanie z Sołtysami z gminy Śrem, podczas którego omówiono najważniejsze zagadnienia.

Aktywni w Śremie – integracja i aktywizacja pierwsza grupa uczestników rozpoczęła pozytywne zmiany w swoim życiu

9.09.2016 r.

Aktywni w Śremie – integracja i aktywizacja to projekt skierowany do mieszkańców Gminy Śrem w wieku aktywności zawodowej...

Informacje

Zapraszamy w godzinach
pon – pt   7.00 - 15.00

 

Biuro Obsługi Interesantów
pon – pt   7.00 - 16.00
Program 500+
Całodobowy Telefon Interwencyjny
Całodobowoy Telefon Zaufania
Grupa wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym