Osoby młode rozpoczynają udział w projekcie „Aktywni w Śremie – integracja i aktywizacja”

16.01.2017 r.Drukuj tekst

Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie zaprosił na czwarte już spotkanie organizacyjne, tym razem osoby młode do 30 roku życia, doświadczające trudności w wejściu lub powrocie na rynek pracy. Jest to już druga grupa uczestników o takim profilu. Kwestie organizacyjne zostały wspólnie omówione podczas spotkania 13 stycznia 2017 roku w sali Śremskiego TBS przy ul. Okulickiego 3.

Zaproszone osoby zapoznały się z regulaminem projektu, poznały dokładny program projektu: omówione zostały zajęcia w Klubie Integracji Społecznej, szkolenia zawodowe, realizacja Programu Aktywizacja i Integracja w ramach współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy oraz staże zawodowe.

Każda osoba deklarująca chęć uczestnictwa w projekcie może liczyć na wsparcie w aktywnym udziale (w ramach projektu zaplanowane są środki finansowe na zapewnienie opieki nad dzieckiem, na dojazdy, a także  wsparcie w postaci zasiłków dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej).

Nadal trwa rekrutacja do udziału w projekcie. Osoby zainteresowane uzyskaniem nowych kompetencji społecznych i zawodowych  mogą zgłaszać się w siedzibie realizatora lub kontaktować telefonicznie z Klubem Integracji Społecznej.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie
ul. Roweckiego 31, 63-100 Śrem
Klub Integracji Społecznej  tel. 61 28 39 997 wew. 21

Galeria zdjęć:

Informacje

Zapraszamy w godzinach
pon – pt   7.00 - 15.00

 

Biuro Obsługi Interesantów
pon – pt   7.00 - 16.00
Program 500+
Całodobowy Telefon Interwencyjny
Całodobowoy Telefon Zaufania
Grupa wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym