Uczestnicy projektu "Aktywni w Śremie – integracja i aktywizacja" rozpoczynają szkolenia zawodowe

22.02.2017 r.Drukuj tekst

Po ukończeniu zajęć w Klubie Integracji Społecznej będących częścią zajęć z zakresu reintegracji społecznej w projekcie Aktywni w Śremie – integracja i aktywizacja, przyszedł czas na rozpoczęcie kursów zawodowych pozwalających uczestnikom zdobyć nowe kwalifikacje poszukiwane na rynku pracy.

Zajęcia rozpoczęła pierwsza grupa uczestników i od 20 lutego 2017 r. zdobywają kwalifikacje pozwalające na profesjonalne utrzymanie porządku obiektów i terenów zielonych. Szkolenie trwa 120 godzin, kończy się wewnętrznym egzaminem oraz uzyskaniem certyfikatu i uprawnień.

Podczas realizacji szkoleń uczestnicy mogą skorzystać z pomocy w kwestii zapewnienia opieki nad dzieckiem lub osobą zależną oraz mogą liczyć na zwrot kosztów dojazdów. Każdy uczestnik otrzyma również stypendium szkoleniowe 

Kolejne grupy osób rozpoczną szkolenia w najbliższym czasie. Uczestnicy zdobędą umiejętności zawodowe w następujących obszarach: Opieka nad dzieckiem i osobą starszą – chorą, zależną (160 godzin), Kurs administracyjno-biurowy (120 godzin) oraz Kurs kosmetyczny, wizażu i stylizacji paznokci (60 godzin).

Osoby chętne do udziału w projekcie mogą nadal zgłaszać się w siedzibie realizatora:
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie

ul. Roweckiego 31, 63-100 Śrem
Klub Integracji Społecznej  tel. 61 28 39 997 wew. 21

Galeria zdjęć:

Informacje

Zapraszamy w godzinach
pon – pt   7.00 - 15.00

 

Biuro Obsługi Interesantów
pon – pt   7.00 - 16.00
Program 500+
Całodobowy Telefon Interwencyjny
Całodobowoy Telefon Zaufania
Grupa wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym